مجله اینترنتی طب سنتی طبایع

منو

 

آیا مسواک قبل از خواب، از نظر طب سنتی مضر است؟

مسواک زدن از نظر طب سنتی یکی از بحث های پرجنجالی! است که همواره موافقان و مخالفان زیادی در جامعه داشته است! در این پست مجله طب سنتی طبایع قصد داریم که از دیدگاه طب سنتی به بررسی مسواک زدن بپردازیم.

مسواک زدن قبل از خواب و آسیب به دندان

سوالی که معمولا در این زمینه مطرح می شود آن است که آیا مسواک زدن و پاک کردن سطح دندان! هنگام شب و قبل از خواب، باعث آسیب دیدن آن در طول خواب و از طریق بخارهای معده نمیشود؟

مسواک زدن از دیدگاه طب سنتی

خلال کردن و خارج کردن جرم لای دندان ها یک سنت حسنه و از نظر طبی علمی است! و بهتر است بلافاصله بعد از هر وعده غذایی این کار انجام شود! برای انتخاب چوب خلال توصیه شده است که چوب زیتون باشد.
در مورد مسواک زدن همانطور که در سوال اصلی این پست اشاره شد، یک نوع لایه برداری از روی دندان صورت می گیرد وانجام این عمل قبل از خواب مناسب نیست!
برای توضیح این مطلب باید به این مورد اشاره کرد! که احساس نامطلوبی که صبح هنگام بیدار شدن از خواب در دهان خود حس میکنید، به خاطر رطوبات فاسد معده و بخارات آن در فضای دهان است! و در صورتی که شب قبل از خواب مسواک زده باشید، دندان ها در معرض این مواد و بخارات قرار می گیرند و آسیب می بینند.

توصیه طب سنتی این است که به جای مسواک ، قبل از خواب نسبت به پاک کردن دهان از باقیمانده غذا و شست و شوی دهان اقدام کنید! برای شستشوی دهان، نمک یا عسل طبیعی مناسب ترین گزینه ها هستند.

عضویت در کانال طب سنتی طبایع

دسته :  سبک زندگی

دیدگاه ها