مجله اینترنتی طب سنتی طبایع

منو

چرا در فصل پاییز دچار بیماری می‌شویم؟!

علت بروز بیماری ها در فصل پاییز و روش های پیشگیری

متغیّر بودن هوا در طول روز

هوای سرد ابتدا و انتها روز و گرمای نزدیک ظهر بدن را در معرض سرد و گرم شدن سریع قرار می دهد و مستعد ابتلا به سرماخوردگی، گرفتگی مجاری تنفسی، عفونت و … قرار می دهد. لذا توصیه می شود از پوشش مناسب در صبح زود و شب ها غافل نشوید و به تصور تابستان لباس کم نپوشید! همچنین تا حد ممکن از آفتاب سر ظهر پاییز نیز خود را دور نگه دارید.

وجود مواد زاید باقی‌مانده در بدن از تابستان

برای رهایی از مواد زائد و پیشگیری از بیماری های مزمن پاییز توصیه می شود حتماً لینت مزاج داشته باشید! و مراقب باشید به یبوست مبتلا نشوید! در صورتی که شرایط انجام حجامت را دارید، زیر نظر طبیب و در زمان مناسب حجامت کنید.

ضعف قوت و بیماری در پاییز

این مسئله بیشتر به خاطر سردی و خشکی مزاج پاییز و کم خونی رخ می دهد! ضروری است با مصرف غذاهای مقوی و زودهضم و پرهیز از غذاهای کم کیفیت و غذاهای دیرهضم به تقویت عمومی بدن و جلوگیری از بیماری آن کمک کنید.

کاهش تحلیل و دفع مواد زاید به علت سردی هوا

در این خصوص توصیه می شود تحرک کافی داشته باشید، علاوه بر این از پرخوابی و پرخوری دوری کنید!یبوست نداشته باشید و در صورت یبوست مزاج آن را درمان کنید، استحمام با رعایت اصول طب سنتی و نیز پوشاندن سر و روغن مالی بعد از حمام انجام دهید، پوشش مناسب داشته باشید، از غذاهای فست فودی و میوه های سرد پرهیز کنید.

عضویت در کانال طب سنتی طبایع

دسته :  سبک زندگی, نسخه سنتی

دیدگاه ها