مجله اینترنتی طب سنتی طبایع

منو

رفتارهای مضر برای کبد را بشناسید!

کبد یکی از اندامهای مهم بدن است که سلامت آن با سبک زندگی فعلی و رفتارهای آن، در خطر است! در این پست مجله اینترنتی طبایع به بررسی و ارائه راهکار برای چند رفتار مهم و پرخطر برای کبد اشاره کرده ایم.

قبل و بعد از غذا رعایت کنید!

  • مصرف هر نوشیدنی و غذا قبل از این که غذای قبلی از معده خارج شده باشد و رعایت نکردن ترتیب غذاها از مضرترین رفتار! برای کبد به شمار می آید.
  • ورزش و تحرک زیاد بلافاصله بعد از غذا موجب ناقص شدن هضم غذا! و رسیدن خلط خام و هضم نشده به کبد می شود که این کار برای این عضو حیاتی مضر است.

حتما بخوانید : چه چیزهایی برای کبـــد خوب نیست؟!

آب خیلی سرد ننوشید!

یکی از مهم‌ترین عواملی که بر سلامت کبد اثر منفی می گذارد زمان‌هایی است که بر بدن احساس گرما غلبه دارد! که در این حالت فرد در اثر فعالیت زیاد یا سنگین، استحمام، انجام ورزش شدید، داشتن رابطه جنسی، در معرض هوای گرم قرار گرفتن و… دچار تشنگی و عطش شده و میل به نوشیدن آب سرد زیاد می شود.
در این زمان ها باید توجه داشت که نباید به یک باره و مقدار زیاد آب نوشید! و بهتر است با روش‌های دیگر مثل استراحت در جای نسبتاً خنک و یا شست و شوی دست ها و صورت با آب سرد، ابتدا حرارت بدن را کاهش دهیم و سپس آب را به صورت جرعه جرعه بنوشیم.
رعایت این نکته بسیار حائز اهمیت است! زیرا نوشیدن آب خنک به مقدار زیاد در اوقات نامبرده شده، بی نهایت برای سلامت کبد مضر است.

عضویت در کانال طب سنتی طبایع

دسته :  توصیه, سبک زندگی

Tags:  

دیدگاه ها