مجله اینترنتی طب سنتی طبایع

منو

آیا مزاج دختر و پسر در ازدواج موثر است؟

مزاج در ازدواج یکی از موضوعات پر بحث برای افراد در خواستگاری است! برای خیلی از افراد این سوال پیش می‌آید که دو فرد یکی با مزاج گرم و دیگری با مزاج سرد آیا میتوانند باهم ازدواج کنند؟! آیا در آینده برای آنان مشکلی پیش نمیاد؟

در این پست مجله اینترنتی طبایع به این موضوع پرداختیم! برای بررسی و بحث باید بدانید که مسئله ازدواج از چند جهت به مزاج مرتبط است.

سازگاری بین زن و شوهر

در مرد های با مزاج گرم و خشک بعضاً تندخویی و سرعت عمل زیاد است! در این شرایط بهتر است زن به همان اندازه گرم نباشد! و خانم های با مزاج سرد یا با رطوبت مزاج بیشتر مناسب این آقایان هستند!

البته سردی بیش از حد مزاج زن باعث اختلاف در منش و نظریات خواهد شد که قطعا اینگونه هم مطلوب نیست.

حتما بخوانید : نکاتی پیرامون زناشویی

تفاهم در ازدواج بر اساس مزاج

به طور کلی در ازدواج هرچه مزاج زن و شوهر به هم نزدیک باشد مطلوب تر است! و تفاهم بیشتری باهم خواهند داشت.

البته این نکته را باید در نظر گرفت که اگر سردی یا گرمی مزاج یکی از طرفین بیش از اندازه باشد این موضوع صادق نیست! برای کسانی که مزاج خیلی سرد! یا خیلی گرم! دارند بهتر است طرف مقابل مزاج مخالفی داشته باشد یا بهترین حالت این است که مزاج متعادل داشته باشد.

تمایلات و توان جنسی

بهتر است افرادی که تمایلات جنسی بالا دارند، با افراد گرم مزاج ازدواج نمایند! زیرا اگر زن بیش از اندازه سرد و مرد بیش از اندازه گرم باشد تمایلات متفاوتی در این زمینه خواهند داشت.

بحث توان جنسی رابطه مستقیمی با گرمی و رطوبت مزاج دارد:

  • گرم و تر مزاج ها توان و تمایل بالا و گرم و خشک مزاج ها تمایل بالا و توان کمتر دارند.
  • سرد و خشک مزاج ها تمایل بالا و توان کم و سرد و تر مزاج ها توان و تمایل اندکی برای شروع رابطه دارند.

مواردی که در این مقاله ذکر شد از دیدگاه طبی و مزاج شناسی بود، اما باید در نظر داشت که مسئله مهمی چون ازدواج، بیش از هر چیز به کفویت های عقیدتی، فرهنگی، اقتصادی و… بستگی دارد.

عضویت در کانال طب سنتی طبایع

دسته :  توصیه, سبک زندگی, مزاج‌شناسی

دیدگاه ها