مجله اینترنتی طب سنتی طبایع

منو

نسخه های اینترنتی تقلبی!

در چند سال اخبر که نقش اینترنت و فضای مجازی در زندگی روزمره مردم پررنگ تر از قبل شده است، افرادی به نام طب سنتی یا طب ایرانی و با سواستفاده ار ناآگاهی و نیز شرایط بیماری مردم اقدام به انتشار مطالبی درمانی و تجویز نسخه های تقلبی ، غیر علمی و شاید مضر کرده اند. این افراد در بهترین شرایط به سبب خیرخواهی و برخی نیز به دلیل کسب درآمد و منفعت دست به بازی با سلامتی مردم میزنند.

مردم بیشتر دقت کنند

این نکته قابل توصیه و تذکر است که مخاطبان گرامی باید برای بحث سلامتی خود در نظر داشته باشند و برای درمان بیماریها از نسخه های تقلبی منتشر شده در فضای مجازی استفاده نکنند.نکات بسیاری در معاینه طب سنتی وجود دارد که الزاما باید به صورت حضوری و توسط طبیب حاذق بررسی شود وگرنه ممکن است آن نسخه با درمان ظاهری یا واقعی یک بیماری مشکلات دیگری برای بیمار به وجود بیاورد.

بررسی نمونه ای از این نسخه‌ها

به عنوان مثال نسخه ای با عنوان های ضدباکتری و ضدعفونی کننده برای سرماخوردگی دست به دست میچرخد، و در آن گیاهان با طبع گرم مثل بابونه، اسطوخودوس، آویشن، مرزنجوش و ترکیبات آنها وجود دارد.اما این گیاهان در مواردی سرماخوردگی را بدتر میکنند.به این شکل که زمان سرماخوردگی غلبه سردی و رطوبت بر بدن وجود دارد، که مصرف این گیاهان با طبع گرم، افزایش حرارت بدن را در پی دارد که موجب عفونت و بروز تب میگردد. یا حتی برای افراد با طبع گرم شاید سرماخوردگی را بهبود دهد، اما موجب وارد شدن خسارت به کبد یا قلب بیمار میشود. لذا خوددرمانی در طب سنتی محدود به تدابیر حفظ تندرستی است و نه مصرف خودسرانه گیاهان دارویی. به عبارت دیگر، نمیتوان به صورت کلی گفت که چون آویشن گرم و خشک است، درمان تمام مشکلات ناشی از سردی و تری است. زیرا که هرکدام از گیاهان دارویی که عضو خاصی گرایش دارند. مثلا پونه به دستگاه گوارش، پرسیاوشان به ریه و زعفران به قلب. اکنون تصور کنید فردی که دارای مغز مرطوب و کبد گرم است با جویدن کندر، رطوبت مغزش کاهش پیدا میکند اما افزایش حرارت کبد را در پی خواهد داشت.

عضویت در کانال طب سنتی طبایع

دسته :  توصیه

دیدگاه ها