مجله اینترنتی طب سنتی طبایع

منو

مربای زردک موثر برای افزایش نیروی جنسی

تفاوت زردک و هویج

زردک و هویج که بعضا با هم اشتباه گرفته میشوند، تفاوت هایی دارند. در منابع طب ایرانی جزر یا گزر معادل زردک دانسته شده است و به نظر می رسد هویجی که امروز به هویج فرنگی مشهوراست نوعی جزر است و نکته جالب اینکه از زمان های بسیارقدیم در ایران و در نواحی یزد و اطراف آن بیشتر زردک وجود داشته است. چه زردک و چه هویج فرنگی هر دو در خواص مشترکند و توصیه می شود اکثر افراد از این خوراکی گرانبها در رژیم غذایی خود به طرق مختلف نظیر آب هویج، سوپ هویج، هویج خام یا پخته، مربای هویج یا هویج پلو بهره ببرند.البته هرکدام از این موارد درجای خود دردرمان مثمرثمر هستند. یکی از فرآورده هایی که نام برده شد مربای زردک است که در ادامه دستور تهیه آن آورده می‌شود.

 

زردک ریشه ای پرخاصیت

 

دستور تهیه مربای زردک، موثر برای افزایش نیروی جنسی:

مقداری که برای حجم مربا در نظر دارید، زردک را ریز کرده و بجوشانید تا کاملا پخته شود. سپس عسل اضافه کنند و به آرامی بجوشانند تا با آب زردک بجوشد و به قوام برسد. با توجه به سلیقه و نیاز خود می توانید از هر کدام از موارد زیر برای طعم و رنگ بهتر مربا استفاده کنید. قرنفل، دارچین، زنجبیل، هل، جوزبوا، زرنباد، کبابه و …

مصرف این مربا (هویج) جهت تصفیه و بازکردن صدا، پاکسازی ریه، منع ریزش نزله، سرفه، ضعف معده و جگر، بدی هضم، و ضعف قوای جنسی بسیار مؤثر است. مربای جزر یا همان زردک، به قول اطبای طب سنتی بسیار مبهی یا افزاینده قوای جنسی است و همینطور مقوی احشا و رحم و هاضمه است. علاوه بر اینکه در بدن تولید خلط سالم می کند.

 

مطالب مرتبط را بخوانید:

دو مربای مفید برای قوای جنسی

دستور پخت مربای پوست پسته

یک حریره خوب برای افزایش وزن کودکان

عضویت در کانال تلگرام طبایع عضویت در کانال طبیب شهر

دسته :  پخت و پز

دیدگاه ها