مجله اینترنتی طب سنتی طبایع

منو

تغذیه در بیماری درد مفاصل

دکتر حمیدالله افراسیابیان گفت :

برای جلوگیری از درد مفاصل ، پرهیز از پر خوری، پرهیز از غذاهایی که مضر عصب هستند مانند ترشیجات با لبنیات، سرد کننده و بخارزاها مانند سیر و پیاز، پرهیز از میوه های خام، پرهیز از غذاهای غلیظ بعضی از سبزیها مانند چغندر، زردک، خیار، هندوانه، پرهیز از نوشیدنی الکلی، پرهیز از گوشت بخصوص گوشت قرمز مخصوصاً گاو و گوساله، پرهیز از خوابیدن پس از غذا و فعالیت بدنی پس از غذا، توصیه میشود.

امروزه غالباً عامل بیماریهای مفاصل از نوع اخلاط بلغمی است، پرهیز از لبنیات آب سرد، لبنیات، سردی ها، غذای مانده و کلاً از غذاهای سرد و مرطوب که در مقالات قبلی آمده است، کلاً در انواع سرد و مرطوب استفاده از غذاهای مسخن و مجفف یعنی گرم کننده و خشک کننده، مفید خواهد بود که شامل مربای زنجبیل، گوشتهای لطیف سرخ شده با ادویه گرم، کباب و بریانی با فلفل و زنجبیل و دارچین، گوشت سرخ شده با دارچین و آویشن و زیره است.

در موارد درد مفاصل مانند عرق النساء یعنی بیماری دیسک و سیاتیک پرهیز از غذای تند و غذای شیرین، پرهیز از میوه های خام و ترشی، پرهیز از غذای مانده جزو دستورات اصلی است.

موارد مربوط به درد مفاصل نیز باید رعایت گردد در آداب غذا خوردن مورد عامل ایجاد خلط خام و پرشدگی غیر طبیعی باید حذف گردد. بنابراین خوردن قبل از تخلیه کامل خلط قبلی، نزدیکی بعد از غذا و فعالیت جسمی بعد از غذا و خوردن آب سرد باید حتماً از موراد پرهیز باشد.

عضویت در کانال تلگرام طبایع عضویت در کانال طبیب شهر

دسته :  طبیب شهر

دیدگاه ها