مجله اینترنتی طب سنتی طبایع

منو

اساس تندرستی

دکتر حسین رضایی زاده گفت :

فشار خون بالا، دیابت و قند خون بالا، چربی خون بالا و غیرطبیعی، بیماری های قلبی – عروقی و کبد چرب و پوکی استخوان از انواع و اقسام بیماری های رایج در کشور ماست به طوری که اگر درهمین جمع بپرسیم، تعداد زیادی به آن مبتلا هستند و در هر خانواده حداقل یک نفر به یکی از این بیماریها مبتلاست. یکی از مهمترین دستورات این است که باهم خوری، بدخوری و روی هم خوری و پرخوری نکنیم، یعنی چند جور غذا را باهم نخوریم اما متاسفانه سبک زندگی ما برخلاف اینهاست. خوردن غذای چرب و سرخ کردنی مثل پیتزا از مواردی است که موجب ابتلا به کبد چرب می شود و متأسفانه نمی توان به خاطر شرایط جامعه جوانان را از خوردن آن منع کرد به همین خاطر توصیه ما کمتر و گهگاه خوردن آن است. آب یخ و آب سرد از مواردی است که باید از خوردن آن در مواردی مثل صبح ناشتا، حین و بعد ورزش اجتناب شود. وی با تأکید براینکه خوردن نوشابه به دلیل ترکیبات اسیدی از مواردی است که باید در آن تأمل جدی کنیم، افزود: کشور ما چهارمین مصرف کننده نوشابه در جهان است که این رکورد خوبی نیست.
دکتر رضایی زاده گفت: خوب است که شربت زرشک، عناب، بیدمشک و دیگر شربت های گیاهی را به سبد غذاهایمان برگردانیم.
رییس دانشکده طب سنتی با اشاره به نوشیدن چای و قهوه افزود: خوردن چای و قهوه ای که طعم دهنده و نگهدارنده نداشته باشد گهگاه ایراد ندارد اما ما نسکافه های دارای طعم دهنده و نگهدارنده های بسته بندی شده را به هیچ وجه تأیید نمی کنیم.
دکتر رضایی زاده در پایان اساس تندرستی را بر سه اصل استوار دانست و بیان کرد: نخستین آن ورزش کردن است که متأسفانه شور و نشاط ورزش کردن در بین مردم کم شده است. تدبیر دوم خواب است که باید به اندازه، خوب و زود بخوابیم و سومین تدبیر تغذیه سالم است.

 

عضویت در کانال تلگرام طبایع عضویت در کانال طبیب شهر

دسته :  طبیب شهر

دیدگاه ها