مجله اینترنتی طب سنتی طبایع

منو

بیش فعالی در کودکان

دکتر رضا منتظر گفت :

هر شیطنت و بازیگوشی کودک را به حساب بیش فعالی نگذارید؛ طبع بچه‌ها اغلب “گرم و تر” است و فعالیت زیاد نشانه سلامت و لازمه رشد آنهاست.

اگر فرزند شما دروس مدرسه را یاد می‌گیرد و نمره قبولی می‌آورد بیش فعال نیست؛ بچه‌هایی واقعا بیش فعال، قدرت تمرکز و یادگیری ندارند‌.

پرهیز از تنقلات غیر‌طبیعی مثل چیپس، پفک، نوشابه، کاکائو و … برای پیشگیری و درمان بیش فعالی بسیار ضروری است؛ والدین مراقب باشند از همان ابتدای تولد، چنین خوراکیهایی را به کودک خود ندهند و ذائقه او را علاقمند به این مواد نکنند.

پرهیز از موبایل و تبلت و خصوصا بازیهای رایانه‌ای علی‌الخصوص بازیها و صحنه‌های به اصطلاح اکشن نیز ضروری است؛ پدر و مادری که تصور می‌کنند با این کار به بچه خود لطف می‌کنند یا قصد دارند چند صباحی او را با این وسایل، زمین‌گیر و آرام کنند باید آگاه باشند که با این اقدام، روان کودک و آینده‌اش را تباه می‌کنند و ظرف چند سال آینده مشتری روان‌پزشکان خواهند شد.

انجام “حجامت” خاص اطفال که خیلی ظریف و ملایم انجام می‌شود با تشخیص و زیر نظر طبیب خصوصا برای بچه‌هایی که مزاج خیلی گرمی دارند، می تواند مفید باشد.

به دفعات حتی در مورد اطفالی که واقعا بیش فعال بوده‌اند، تجربه کرده‌ایم که با رعایت این توصیه‌ها و با انجام حجامت آرام‌ شده‌اند یعنی همان کودکی که در نخستین مراجعه، لوازم روی میز مرا بر هم میزند در جلسه دوم‌ آرام نشسته و به سخنانم گوش می‌دهد.

عضویت در کانال طب سنتی طبایع

دسته :  طبیب شهر, فندق

دیدگاه ها