مجله اینترنتی طب سنتی طبایع

منو

دستور پخت آش سیرابی

مواد لازم:
سیرابی ۱ دست، نخود، لوبیا، گندم، جو، عدس، ماش و برنج هر کدام نصف لیوان، سبزی آش نیم کیلو، پیاز کوچک ۲ عدد، سیر ۳-۴ حبه، نمک و ادویه به مقدار لازم .
طرز تهیه: سیرابی را تمیز شسته و خرد کنید و با سیر و پیاز و ادویه بگذارید بپزد. بعد از ۲-۳ ساعت، نخود، لوبیا، گندم و جو را اضافه کرده و بگذارید باهم بپزند. پس از ۳ ساعت دیگر، عدس، ماش، برنج و سبزی را هم اضافه کرده بگذارید ۲ یا ۳ ساعت دیگر بپزند و کاملا آش جا بیفتد. پیاز دیگر را خرد کرده و سرخ کرده و به آش اضافه کنید. نمک و فلفل آش را اندازه کرده و آش را در ظرف مناسب بکشید و روی آن را با پیاز داغ و نعناداغ تزیین کنید.
نکته: بعد از خوردن کله پاچه تشنگی به فرد دست میدهد ولی تا ۳ ساعت پس از خوردن آن، از مصرف آب باید اجتناب کرد و برای رفع تشنگی چند دانه انگور بدون پوست بخورید. هم چنین تا زمانی که کاملا گرسنه نشده اید کله پاچه نخورید و قبل از سیر شدن سفره را ترک نمایید. اگر این کار را نکنید پس از ۱-۲ ساعت دچار احساس سنگینی شدید، اضطراب، بی خوابی و تنگی نفس خواهید شد. بهترین وقت برای خوردن کله پاچه، روزهای سرد زمستان است که هضم در این روزها قوی تر است.

منبع: تغذیه در طب ایرانی اسلامی

عضویت در کانال تلگرام طبایع عضویت در کانال طبیب شهر

دسته :  پخت و پز

دیدگاه ها