مجله اینترنتی طب سنتی طبایع

منو

چند توصیه برای زائرین اربعین

۱٫چندروزقبل از سفر پیاده روی رو تمرین کنید تا به یک آمادگی برسید و بعد از برگشت هم همین طور. با معاینه دندان ها، از سلامت آن ها مطمئن شوید.

۲٫ترجیحا در ساعت اولیه روز پیاده روی نمایید و نه در ساعات میانی عراق که آفتاب مستقیم می تابد.

۳٫ عینک طبی آفتابی به همراه داشته باشید.

۴٫متناوبا پیاده روی و استراحت داشته باشید و یک سره پیاده روی نکنید.

۵٫از اونجا که کلاه گرم وآفتابی و یک پارچه عرق چین و یک ماسک لازمه، یک چپیه و یک کلاه آفتابی به همراه داشته باشید تا همه این کارها رو انجام بدهند و کافیه اون را با تغییر جو به کار برید. در صورت تعریق مواظب باشید در معرض باد سرد قرار نگیرید. در صورت گرمی شدید هوا میتوان پارچه را خیس کرد و بر سر گذاشت.
۶٫با توجه به اقلیم خشک عراق و فصل پاییز و تعریق احتمال خشک پوست بالاست پس آب کافی بنوشید و روغن بادام شیرین گزینه خوبی هست.

۷٫از مصرف چای حتی المقدور بپرهیزید چون مدر است و مخصوصا ازچای پررنگ و پر شکر عراقی و ادویه جات پرهیز کنید. در صورتی که هوس کردین، چای را با آب جوش رقیق کنید.

۸٫از کفش طبی سبک و بنددار استفاده کنید و عجله نکنید.

۹٫ بارتان را سنگین نکنید تا فشار به شانه وستون فقراتتان نیاید و از کوله استاندارد استفاده نمایید و بندهای کمری را مخصوصا محکم کنید.

۱۰٫ماساژ شبانه را فراموش نکنید و می توان از یک دوش گرم قبل آن کمک گرفت و اصلا دوش سرد نگیرید.

۱۱٫از خوردن ادویه جات تند و آب و نوشابه همراه غذا بپرهیزید و خوب بجوید. در صورت ضعف مویز و بادام یا خرما یا نخودچی گزینه مناسبی هست و هر کدام را طولانی مدت و آهسته مثلا در طی ده دقیقه میل نمایید.

۱۲٫از حبس ادرار و مدفوع به شدت پرهیز نمایید. آب کافی بخورید. مقداری خاکشی تمیز به همراه ببرید و در صورت یبوست خود و همراهان، یک قاشق خاکشی را با آب جوش مخلوط و ناشتا استفاده نمایید.
۱۳٫غرغره شبانه آب و نمک جهت جلوگیری از عفونت گلو توصیه می شود. در صورت دسترسی، ازترکیب آبلیمو عسل جهت افزایش ایمنی بدن در مقابل سرماخوردگی استفاده نمایید.

۱۴٫در صورتی که با گرما سردرد می شوید، ماساژ موضعی شقیقه با روغن گل محمدی یا روغن بنفشه کمک کننده هست.

qwe
عضویت در کانال طب سنتی طبایع

دسته :  توصیه

دیدگاه ها