مجله اینترنتی طب سنتی طبایع

منو

ملاحظات مصرف زعفران

زعفران چاشنی و رنگ‌ دهنده غذا است و باعث طعم و عطر عالی آن می‌ شود. زعفران موجب كاهش چربی و كلسترول خون می‌ گردد. زعفران آرام بخش، اشتها آور، ضد اسپاسم، پيشگيری‌كننده از بيماري‌های قلبی و سرطان، تقويت‌کننده حافظه و كاهش‌دهنده فشار خون است. از گیاه زعفران در درمان بیماری آسم، بيماری‌های پوستی، بیماری‌های چشم، عفونت ادراری، يرقان، پيش انداختن قاعدگی، رفع نفخ شكم، درمان معده درد و درمان کم‌خونی استفاده میشود. زعفران به هضم غذا کمک می‌کند و تقویت‌کننده معده می‌باشد و به عنوان مسکن بویژه در دردهای لثه کاربرد دارد. البته مصرف بی‌رویه آن مضراتی نیز به دنبال دارد تا حدی که مصرف ده گرم از آن در یک وعده غذایی می‌تواند منجر به مرگ انسان شود…!

راه تشخیص زعفران اصل از تقلبی

تشخیص زعفران های اصلی از روی سرشاخه کلاله زعفران ساده ترین روش محسوب می شود، چراکه سرشاخه های کلاله زعفران سه شاخه و قسمت بالای آن شیپوری بوده که هرچه پایین تر می آید باریک تر می شود ضمن این که دارای مقداری طعم تند است، البته چنانچه زعفران ها پودرشده باشند فقط با دستگاه های آزمایشگاهی قابل تشخیص است. با این حال روش های دیگری نیز برای این امر وجود دارد.

روش اول: تفاوت ظاهری گیاهان: ریشک ذرت مستقیم، ولی پرچم زعفران انحنا دارد.

روش دوم: تکه های زعفران را روی شعله گاز قرار داده در این حالت زعفران خالص به رنگ بنفش یا نارنجی در می آید که به پتاسیم آن مربوط می شود. اما در مورد زعفران تقلبی رنگ زرد ایجاد می شود.

روش سوم: اگر تارهای زعفران را بین کاغذ کاهی (کاغذ روزنامه) بگذاریم و کمی فشار دهیم نباید لکه چربی باقی بگذارد. اگر چنین باشد به احتمال قوی آن زعفران تقلبی است.

عضویت در کانال تلگرام طبایع عضویت در کانال طبیب شهر

دسته :  غذای سالم

دیدگاه ها